English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٠٤ اسفند ١٣٩٦بازديدکنندگان آنلاين: 3

بازديد کنندگان اين صفحه: 12501

بازديدکنندگان امروز: 889

کل بازديدکنندگان: 165302

زمان بارگذاری صفحه: 2/6718

  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش ترابی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سلماس

حجت الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه سلماس :پرستاری شغلی است که با مهر و محبت زائیده شده است

5 بهمن ماه 96 روز پنجشنبه مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت رینب (س) و روز پرستار در دبیرستان آمنه شهرستان سلماس با حضور امام جمعه، معاون فرماندار،‌ مسئولین ادارات ،پرسنل شبکه بهداشت و درمان و پرستاران شاغل در بیمارستان خاتم الانبیا برگزار شد.
دکتر مطلوب سلماسی مدیر شبکه ضمن عرض خیرمقدم و گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت رینب (س) و روز پرستاراز زحمات پرستاران قدردانی نمود .
دکتر مطلوب سلماسی در این مراسم با تبریک روز خبرنگار به همه پرستاران زحمت کش،‌ گفت: تلاش های همکاران در حوزه سلامت به ویژه پزشکان و پرستاران باعث می شود که لبخندی بر لب های همشهریان بنشیند و این از بهترین خاطرات زندگی ما می باشد .
مطلوب خاطرنشان کرد: مردم نیز قدردان زحمات و تلاش‌های شما عزیزان هستند و شاهد هستیم مردم حتی پرستاران را در بیرون از محیط کاری نیز ارج می نهند و به آنها احترام می گذارند.
وی تصریح کرد: پرستاری تنها محدود به بیمارستان و درمانگاه نیست و عزیزانی که مشغول مراقبت از جانبازان عزیز دفاع مقدس و یا نگه داری از افراد کهن سال و معلول و... هستند در زمره پرستاران هستند و از مقامی والا نزد خداوند متعال برخوردارند.
حجت الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه سلماس در این مراسم با اشاره به ارزش معنوی بالای کار پرستاری گفت: روز میلاد بانوی عفت و صبوری، حضرت زینب کبری(س) فرصت مناسبی است تا به شغل مهم پرستاری در جامعه اهمیت قائل شویم و در این روز قدردان زحمات آنان برای رسیدگی به بیماران و التیام زخمهای جسمی و روانی آنان باشیم.
حجت الاسلام موسوی اظهار کرد: پرستاران انسانهای شریفی هستند که با تحمل همه ناملایمات شغلی و گاهی کم لطفی از سوی مردم و بیماران و گاهی مسئولان خود همچنان با عشق و علاقه در مداوا و درمان مردم دریغ نمی کنند .
وی تصریح کرد: بزرگترین افتخار پرستاران این است که منسوب به این بانوی بزرگ اسلام شده و همیشه روحیه این بانوی بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار می دهند .
حسین رحمانی معاون فرماندار سلماس نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت عملکرد پرستاران در روند درمانی بیماران افزود: تا زمانی که گذرمان به بیمارستان نیفتد و یک شب همراه بیماری اقامتی چند ساعته و یا چند روزه در بیمارستان و یا مرکز درمانی نداشته باشیم با اهمیت و جایگاه پرستاری آشنا نمی شویم .
وی اظهار کرد: با وجودیکه عمده ترین مشکلات بیماران بر دوش پرستاران سنگینی می کند ولی این عزیزان با مهربانی درد بیماران و نگرانی همران مریض را کاهش می دهند .
شایان ذکر میباشد این مراسم با پخش کلیپ ، اهداء جوائز به پرستاران نمونه و همچنین به دونفر از پرستاران کمیته امداد و بنیاد شهید همراه بود .

 

 

 

 

 


٠٧:٥٢ - يکشنبه ٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٦٣٠    /    تعداد نمایش : ١٣٣